PŘÍBĚHY PACIENTŮ

Pavel Stochla

Pavel Stochla

Cévní mozková příhoda letos postihla i Pavla Stochlu (62) z Berouna. Sportovec a nekuřák, který vyznává aktivní a zdravý životní styl, takovou událost určitě nečekal. „Turistice se věnuji už 30 let a i letos v létě jsem vyrazil s dětmi na výšlap do přírody. Druhý den po túře, brzy ráno, se mi však udělalo nevolno a v kuchyni jsem omdlel. Při pádu jsem si navíc poranil hlavu,“ vzpomíná Pavel.

Celý příběh

Zuzana Slavíčková

Zuzana Slavíčková

Se ztrátou levého zorného pole se po mrtvici potýká paní Zuzana Slavíčková. Vedla aktivní život, pravidelně sportovala, mrtvice ji však nečekaně zasáhla v pouhých pětadvaceti letech. „Byla jsem v práci, když v tom se mi zatmělo před očima a uvědomila jsem si, že mi současně brní levá ruka a noha. Chtěla jsem levou rukou otevřít dveře, ale nedokázala jsem to,“ popisuje Zuzana. V tu chvíli se bála, že zemře. Její nadřízený naštěstí jednal pohotově a okamžitě zavolal záchranáře.

Celý příběh

Štěpánka Rytinová

Štěpánka Rytinová

Hrála si s dětmi ve školce, pak se probudila na nemocničním lůžku s ochrnutou pravou částí těla. Štěpánce Rytinové z Berouna byly pouhé čtyři roky, když prodělala rozsáhlou mozkovou příhodu. Dodnes se potýká s jejími následky, na rehabilitaci jí finančním darem přispěl Nadační fond Čas je mozek.

Celý příběh